Berneška havajská

Branta sandvicensis

Pochází z Havajských ostrovů, ve volné přírodě jí nenajdete nikde jinde, než na Havaji. Obývá křoviny, pastviny, pobřežních duny a lávové pláně. Rozpětí křídel je 140 centimetrů a váží až 3 kilogramy. Živí se plody, semínky a rostlinami. V roce 1952 tomuto druhu hrozilo vyhynutí, bylo jich pouhých 30 kusů na celém světě. Díky zoologickým zahradám tyto vrubozobí ptáci nevyhynuli. Vrubozobí znamená, že mají vroubkovaný okraj zobáku, který jim umožňuje filtrovat drobné částečky z vody nebo bahna. Ne všichni vrubozobí se živí filtrací. Zajímavostí je, že se dají snadno ochočit.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz