Daněk evropský

Dama dama

Je menší než jelen. Dorůstá délky těla 130 až 165 cm, výšky 80 až 110 cm a hmotnosti 50 až 90 kg. Samičkám od daňka se říká daněly, mláďatům daňčata. Živí se trávou, bylinami, lesními plody (žaludy, bukvice, kaštany). Jedná se o býložravce, volně žijící v naší přírodě, takže se živí i některými zemědělskými plodinami, jetelem, pšenicí či kukuřicí. Pochází z východního Středomoří a Malé Asie. Paroží začíná samcům růst kolem druhého roku života. Daňci žijí v řidších lesích v tlupách. Funkci strážců tlup zastávají pozorné daněly. Daňci jsou charakterističtí skvrnitým zbarvením, samce poznáme podle charakteristického paroží, které svým tvarem připomíná lopatu. Proto se jim také lidově říká lopaťáci.

Cena adopce: 1800,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 1800 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 100 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

1800 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz