Lžičák širokozobý

Malacorhynchus membranaceus

Pochází z Austrálie. Nalezneme jej po celém tomto kontinentu, avšak s výjimkou nejsušších oblastí. Dorůstá délky 40 cm a hmotnosti 40 gramů. Má široký lopatkovitý zobák, který je na vnitřní části lemován jemnými lamelami, které slouží k filtrování potravy. Lžičák nabere do zobáku směs vody s drobnými organismy a přecedí ji. Na základě tohoto mechanismu získávání potravy se řadí do řádu vrubozobí. Snůška obsahuje 8 – 12 vajec zelenošedé barvy. O kačátka se stará pouze kachna.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz