Satyr himálajský

Tragopan satyra

Dorůstají hmotnosti 2,1 kg a délky 70 cm. Přirozeně se vyskytuje zejména ve středním a východním Himaláji, Indii a Nepálu. Běžně se jim také říká rohatí bažanti kvůli pestrobarevným „růžkům“, které mohou vztyčovat během námluv. V létě žijí v přírodních oblastech ve výškovém pásmu asi 2 400 – 5 200 metrů nad mořem, v zimě do 1 800 metrů nad mořem. Kohout má krásné pestrobarevné zbarvení, slepička je hnědočerná. Díky svému nenápadnému zbarvení, lépe uchrání snůšku před predátorem. Kohout se slepičkou vytvářejí celoživotní páry. Živí se především bobulemi, výhonky, semeny, kořínky, ale nepohrdnou ani hmyzem nebo drobnými bezobratlými živočichy.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz