Surikata

Suricata suricatta

Je to malá, velmi hbitá šelma. Pochází z jihozápadní Afriky. Dorůstá výšky 35 cm, hmotnosti kolem 700 gramů. Živí se hmyzem a menšími obratlovci, troufne si i na hada či štíra. Proti jejich jedu je imunní. Nepohrdne ani kořínky a cibulkami rostlin. Mláďata se rodí slepá, začínají vidět po 10-ti až 14-ti dnech. První měsíc prožijí v noře. Žijí ve skupinách či koloniích. Noc tráví v podzemních norách, které vyhrabávají dospělí jedinci dlouhými drápy. Do nory se rovněž ukrývají v případě nebezpečí. Přes den vždy několik surikat hlídkuje v charakteristickém vzpřímeném postoji na zadních končetinách, přitom se opírají ocasem o zem.

Cena adopce: 4200,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 4200 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 110 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

4200 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz