Bažant zlatý

Chrysolophus pictus

Bažant zlatý je též známý jako bažant čínský či duhový. Společně s bažantem diamantovým patří do skupiny bažantů límcových. Pochází z horských oblastí Číny, kde žije v lesích. Avšak v celé řadě zemí byly založeny jeho umělé, v přírodě však žijící populace. Kohout dorůstá délky 105 cm, přičemž tělo tvoří 1/3 z této délky a zbytek připadá na ocas. Slepička je mnohem méně nápadná svým hnědým zbarvením. Živí se semeny, obilím, bobulemi a listy rostlin. Díky chovu v zajetí byli omylem zaměněny slepičky od bažanta diamantového a tak jsou v celé řadě chovů kříženci. Série 5000 je záchranný projekt na zachování čistokrevné linie bažanta zlatého. Takto vypadá originál, ze kterého jsou následně vyšlechtěny různé barevné mutace.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz