Husovec strakatý

Anseranas semipalmata

Dorůstá velikosti 70 až 90 cm a hmotnosti až 2,8 kg. Rozpětí křídel má až 180 cm. Je to velký vodní pták, který se vyskytuje v bažinatých a v záplavových oblastech Austrálie, Tasmánie a v jižní části Papua Nové Guineje. Je to velmi společenský pták. Žije v koloniích, které čítají až tisíce jedinců. Živí se semeny a zelenými částmi rostlin, které vyhledává při březích vodních ploch. Je přizpůsoben životu na vodě i na souši. Plovací blány pokrývají plochu mezi prsty jen zčásti. Velmi vyvinutý zadní prst jim umožňuje udržení se na větvích stromů, kde často sedává.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz