Ibis hnědý

Plegadis falcinellus

Jeho peří je zbarvené do rezavé hnědé barvy se zeleným nádechem. Dorůstá délky okolo 48 až 66 cm, hmotnosti 480 až 770 gramů. Rozpětí křídel bývá 80 až 95 cm. Zobák je dlouhý, tenký a dolů zahnutý. Hnízdí v koloniích, v mělkých zarostlých mokřadech. Jeho jídelníček v přírodě je závislý na ročním období, živí se hmyzem, brouky, měkkýši, korýši, občasně rybami, malými obojživelníky a malými hady. Ze všech ibisovitých ptáků má největší areál rozšíření. Vyskytuje se na území všech kontinentů, s výjimkou Antarktidy. Na hlavě mají lysá místa s kožovitými záhyby, což je typické pro všechny ibisy. Občas je ke spatření i u nás, v České republice, ale jedná se jen o velmi výjimečnou záležitost.

Cena adopce: 600,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 600 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 120 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

600 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz