Jeřáb královský

Balearica regulorum

Jeřáb Královský je vysoký pták, jeho výška činí přes 1 metru a hmotnost 3,5 kg. Je charakteristický zlatou korunkou na hlavě, tvořenou tuhými pery. Obývá vyprahlé savany v jihovýchodní Africe. Živý se především travinami a semeny. V době hnízdní sezony nepohrdne ani živočišnou stravou. Domorodí obyvatelé Afriky věří, že tance jeřábů přivolávají déšť, proto je začleňují do rituálních obřadů. Samec žije se samicí celoživotně v páru, po většinu roku však jsou součástí vícečlenné skupiny. Je národním ptákem Ugandy. Zajímavostí u jeřábů je jejich dlouhá průdušnice, která vytváří rezonanční orgán, díky které mohou vydávat troubivé zvuky.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz