Jespák bojovný

Philomachus pugnax

Hnízdí na bažinách a podmočených loukách v arktické části Ruska, ve Skandinávii a na pobřeží Nizozemska. Samečci dorůstají délky 32 cm a hmotnosti 180 gramů, samičky 26 cm a 110 gramů. Živí se především hmyzem, ale při tahu konzumuje více rostlinnou potravu. V období rozmnožování má samec na hlavě a na krku ozdobu z peří, kterou však mimo období rozmnožování ztrácí. Říká se tomu, že má svatební šat. Je tažným ptákem, u nás je ke spatření při jarním a podzimním tahu. Při tahu se shlukuje do obrovských hejn, která mohou čítat až tisíce jedinců.

Cena adopce: 700,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 700 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 120 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

700 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz