Kur cejlonský

Gallus lafayettii

Jak jeho druhový název napovídá, pochází z ostrova Cejlon, kterému v dnešní době říkáme Srí Lanka a je jeho endemickým druhem. Je národním ptákem Srí Lanské demokratické socialistické republiky. Kohouti dorůstají délky 72 cm a hmotnosti 1 140 gramů a svým vzhledem velmi připomínají kohouty kura domácího. Slepičky jsou mnohem menší, dorůstají délky 35 cm a hmotnosti 645 gramů. Patří mezi hrabavé ptáky. Živí se semeny, travinami, ovocem a hmyzem. Žije v lesích a křovinatých stanovištích v malých skupinkách, obvykle jedna slepička a dva až tři kohouti. V noci chodí hřadovat nebo-li spát na stromy.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz