Racek chechtavý

Larus ridibundus

Nalezneme jej na vnitrozemských i mořských pobřežích Evropy a na rozsáhlém území Asie. Dorůstá délky 38 cm a hmotnosti 350 gramů. Patří tak mezi malé druhy racků. Racek chechtavý je velmi hlasitým ptákem, i když jeho hlas, kterým se ozývá při hledání potravy, každému chechot nepřipomíná. Obvykle hnízdí ve větších koloniích na močálech či v rákosí. Hnízdí i u nás, v současné době jeho nejpočetnější kolonii nalezneme na vodním díle Nové Mlýny na jižní Moravě. Rackové se živí bezobratlými živočichy, rybami, rostlinnou stravou, mršinami prakticky vším co najdou.

Cena adopce: 700,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 700 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 120 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

700 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz