Sysel Richardsonův

Spermophilus richardsonii

Pochází z prérií severní Ameriky, a stejně jako řada dalších syslů má přezdívku prérijní pes. Díky vykácení velké části lesů pro zemědělskou půdu, je možné tyto sysly najít i na předměstí, kde si vykopávají nory např. pod chodníky a terasami. Dospělí jedinci dorůstají 30 centimetrů. Hmotnost se velmi liší v závislosti na ročním období: při vynoření z hibernace váží samičky mezi 200 a 275 g a samci mezi 350 a 450 g. V době, kdy se znovu ukládají do hibernace, může jejich hmotnost stoupnout na téměř 750 gramů. Samci jsou v průměru o něco větší a těžší než samice. Sysel Richardsonův používá dvě zvuková poplašná volání, vysoký hvizd a ‚cvrlikání‘. Píšťalka upozorňuje na pozemské predátory, zatímco cvrlikání na vzdušné predátory, jako jsou jestřábi. Jeho potravu tvoří převážně semena, ořechy, obilí, trávy a hmyz. Jednou ročně mají mláďata, v průměru okolo 6 kusů ve vrhu.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 40 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz