Tenkozobec opačný

Recurvirostra avosetta

Je rozšířeným v Evropě a v Asii. Je to částečně tažný pták, jeho zimovišti jsou Afrika, jižní Evropa a jižní Asie. Dorůstá délky 48 cm a hmotnosti 400 gramů. Jeho charakteristickým poznávacím znakem je dlouhý, černý, tenký (odtud rodové jméno „tenkozobec“), nahoru zahnutý zobák (opačně zahnutý než u ostatních ptáků, odtud druhové jméno „opačný“). Živí se vodními korýši nebo měkkýši, hmyzem a malými rybami. Žije v mělkých stojatých vodách a na mokřadech. Pobývá i v České republice. U nás je k vidění v období od dubna do září. Byl zaznamenán v jižních Čechách a na jižní Moravě. Mezi prsty mají plovací blány a nezřídka jsou ke spatření, jak plavou.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 50 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz