Volavka stříbřitá

Egretta garzetta

Žije v bažinách, bahnitých rybnících nebo jezerech. Dorůstá délky těla 50 centimetrů a váhy 500 gramů. Vyskytuje se v Evropě, Asii. Je to stěhovavý pták, což znamená, že přelétá na teplé místo v období zimy. V jejím případě na zimu přelétá do Afriky či do Středomoří. V České Republice je ve volné přírodě vidět už jen vzácně. Živí se rybami, obojživelníky, korýši, měkkýši, plazi a vodním hmyzem. Při hledání potravy se pohybuje velice pomalu, aby si jí kořist nevšimla. Zajímavá a rozpoznatelná se nejen stříbřitým zbarvením peří, ale i pramenem peří na hlavě, který trčí z hlavy směrem k ocasu. Hnízdí v koloniích, nezřídka ve společnosti volavek bílých a volavek popelavých.

Cena adopce: 700,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 700 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 100 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

700 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz