Krocan paví

Meleagris ocellata

Areál rozšíření je poměrně malý. Jedná se o endemita Yuacatánského poloostrova, který žije na území Mexika, Belize a Guatemaly. Přirozeným biotopem jsou nížinné lesy, mokřady nebo savany. V přírodě ho můžeme vidět ve velkých hejnech jak se společně živí trávou, semeny, pupeny nebo hmyzem. Dorůstá délky 71 – 100 cm a váží okolo 3 – 5 kg. Samice snáší 8 – 15 vajec, které se inkubují 28 dní. Tento druh krocana je podle IUCN označen jako téměř ohrožený. Jeho populace rychle klesá díky ztrátě přirozeného prostředí a loveckým tlakům.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz