Lžičák pestrý

Anas clypeata

Žije v severní Evropě, severní Asii a severní části Severní Ameriky, občas se zatoulá i do Austrálie. Je to tažný pták, po období hnízdění se stahuje na jih a ojediněle přezimuje i u nás, ovšem ve velmi malém počtu. Živí se obvykle rostlinnou stravou, avšak nepohrdne ani hmyzem, korýši a měkkýši. Je také schopen filtrovat plankton pomocí zobáku. Dorůstá délky 50 cm a hmotnosti 1 kg. Hnízdí na ostrůvcích a v porostech poblíž vody. Pravidelně hnízdí od května do června.

Cena adopce: 500,00 

Adoptujte mě

Adoptovat za 500 Kč

Pozvěte mě na jídlo

Pozvat na jídlo za 60 Kč

Co pro nás můžete udělat

Pozvání na jídlo

Pokud jsem se Vám zalíbil, můžete mě a mé kamarády pozvat na oběd. Funguje to tak, že kliknete na kolonku níže a my dostaneme dlabanec.

Na oplátku, Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát s poděkováním a jménem.

Náš oběd vypadá asi takto:

Adopce na dálku

Pokud jsem se Vám zalíbil natolik, že mě rádi přijmete na dálku do své rodiny, bude mi potešením. Adopce je na dobu jednoho roku. 

Po uhrazení adopčního příspěvku Vám pošleme na zadaný e-mail unikátní certifikát.

Adoptovat mě můžete na dobu jednoho roku. Dále se budete moci rozhodnout, zda si jako adoptující rodič budete přát být zveřejněn v informačním systému Zooparku Nehvizdy. Při osobní návštěvě u nás v Zooparku Nehvizdy obdržíte jako dárek a poděkování jednou ročně za doby adopce upomínkový předmět. 

500 Kč

Adoptovat

Zanechte mi vzkaz